Pursaklar da binlerce öğrenci 2017-2018 eğitim-öğretim yılını tamamlayarak karne aldı. Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Saray İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen törende Kaymakam, Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürü öğrencilere karnelerini verdi.
Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Saray İmam Hatip Ortaokulu'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, protokol konuşmaları, karne dağıtımı ve mezun olan öğrencilerin diploma takdimi ile son buldu. Karne törenine Pursaklar Kaymakamı  İhsan KARA, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk ÇETİN, Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL, okul müdürü, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Kaymakam İhsan Kara yaptığı konuşmada velilere seslenerek, "Büyük emeklerle bir eğitim öğretim dönemi geçiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" diye konuştu. Öğrencilerin karne sevincini paylaşan ilçe protokolü, çocuklarla karnelerini ve başarı belgeleri ile diplomalarını verip hatıra fotoğrafı çektirdi.