2017 - 2018 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle, yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımıza, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum.
 
Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli  ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır.
 
En büyük amacımız, İlçemizin eğitimdeki başarısını üst seviyelere çıkarmak, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, ahlaklı,  milli ve manevi değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir
 
Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum.